4 דגשים לבחירת מקרר יין איכותי

כוס יין

כל אדם שמתמצא מעט במקררי יין, יוכל לספק לכם שפע של המלצות בנוגע למקרר היין האיכותי או האקסקלוסיבי ביותר. עם זאת, לא תמיד המקרר המתקדם והיקר ביותר הוא המקרר המתאים ביותר עבורכם. נסו לחשוב לרגע, האם אתם באמת זקוקים למקרר בעל ארבעה אזורי קירור נפרדים, המעוצב בסגנון עתיק עם גימור עץ מסולסל, בעל מסך מגע ותאורה נפרדת לכל אזור קירור?

בדיוק בגלל הבלבול הזה והקושי המתעורר לעיתים בבחירת מקרר יין, החלטנו להרחיב במאמר שלפניכם אודות ארבעה דגשים שיסייעו לבחור לא רק את המקרר האיכותי ביותר, אלא גם המתאים ביותר עבורכם ועבור צרכי הקירור שלכם. קריאה נעימה ובהצלחה.

טכנולוגיית הקירור

מקרר ייןנכון להיום ישנן שתי שיטות קירור בעולם מקררי היין: קירור באמצעות מדחס וקירור בשיטה תרמו-אלקטרית. לכל אחת מהשיטות ישנם יתרונות וחסרונות, לכן לא ניתן לקבוע ללא היסוס כי אחת מהשיטות נחשבת לאיכותית יותר. כך לדוגמה השיטה התרמו אלקטרית מאפשרת לייצר מקררים שקטים יותר ונטולי רעידות יחסית למקררים הפועלים באמצעות מדחס.

עם זאת, לא ניתן ליהנות מיתרונות השיטה התרמו אלקטרית כאשר טמפרטורת הסביבה החיצונית של המקרר גבוהה מעשרים וחמש מעלות צלזיוס (מצב נפוץ בישראל). בנוסף היצע הדגמים של המקררים הפועלים בטכניקה זו צנוע יותר והקיבולת המרבית שלהם לא עולה על 72 בקבוקים. לאור זאת, ייתכן שמקרר הפועל בטכניקה התרמו אלקטרית יהיה איכותי יותר, אך יתאים פחות עבורכם, קחו זאת לתשומת לבכם.

עיצוב המקרר

בדרך כלל מקרר יין איכותי מתאפיין ברמת גימור גבוהה ובעיצוב מוקפד ואיכותי. אם אתם זקוקים למקרר יין עבור המסעדה היוקרתית שלכם או כדי לשדרג את הרמה של בית הקפה שלכם, אין ספק שמומלץ ללכת על מקרר מעוצב לעילא ולעילא. עם זאת, לא תמיד עיצוב איכותי הוא בדיוק מה שאתם זקוקים לו. אם אתם זקוקים למקרר יינות לצרכים פרקטיים גרידא ולא רואים את המקרר בתור תוספת אסטטית מעוצבת, באפשרותכם לרכוש מקרר בעל עיצוב סטנדרטי וכך לחסוך מאות אם לא אלפי שקלים, מבלי להתפשר על איכות המקרר מבחינה טכנית.

מספר אזורי הקירור

מקררי יין מקצועיים בדרך כלל מחולקים לפחות לזוג אזורי קירור. בצורה כזו ניתן לקרר במקביל בקבוקי יין לבן ובקבוקי יין אדום, הזקוקים לטווחי טמפרטורות שונים. אם אתם מעוניינים לקרר בקבוקים משני הסוגים, אל לכם להתפשר בנושא זה.

בקרת לחות ומספר נקודות נוספות

בנוסף לכל מה שהוזכר לעיל, חשוב לתת את הדעת לנושא הלחות, בייחוד בישראל. במקררי יין איכותיים קיימת מערכת בקרת לחות, המאפשרת למנוע הצטברות של עובש על התוויות, חדירת לחות לפקקי השעם וקילוף של תוויות הבקבוקים. כמו כן יש לתת עדיפות למקררים המצוידים בדלת מסננת קרינה ואם מדובר במקרר הפועל באמצעות מדחס, רצוי לתת עדיפות למקרר המצויד במערכת בקרת רעידות.

אירועים בר ובת מצווה הריון ולידה טכנולוגיה כללי פנאי ונופש צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מגלים אוצר: הערכת אומנות מקצועית
יש לכם תמונה ישנה שעוברת אליכם מדור לדור כמו באגדות? אמת, לפעמים מדובר בפריטי אומנות שאין להם ערך רב,...
קרא עוד »
אוק 29, 2017
שבת חתן חתונה – מה זה ואיך מארגנים אותו?
בישראל, מרבית הזוגות אשר בוחרים להתחתן עושים זאת בדרך המסורתית, קרי דרך הרבנות. הם מזמינים רב אשר מחתן...
קרא עוד »
ינו 27, 2022
הצעות נישואין בתל אביב
לאחר כמה שנים של זוגיות מיוחדת ואוהבת, החלטת לעשות את הצעד הגדל ולהציע לבת זוגתך נישואין. מדובר על רגע...
קרא עוד »
דצמ 14, 2021