קעקועים – אם כבר, אז עם משמעות

קעקועים עם משמעות

בחירה בקעקוע על גבי הגוף היא צעד אסתטי משמעותי, או אפילו הצהרה אופנתית. מה שרבים לא נותנים עליו את הדעת הוא שחלק מהקעקועים מאפשרים לקחת את כל אלה מספר צעדים קדימה ולו מכיוון שהם מגלים בתוכם משמעות נשגבת כלשהי.

אז אילו קעקועים עם משמעות יש בנמצא (רמז: הרבה מאד)? מי מבצע את הליך הפרשנות? וכיצד בכלל בוחרים במשמעות המתאימה ביותר עבורכם? על כך ועוד במאמר הבא.

החדשות הטובות: אינספור אפשרויות

בנקודת ההתחלה, יש לציין כי התורה של משמעות הקעקועים נחשבת לרחבה בכל קנה מידה. הסיבה לכך היא עודף הדימויים החזותיים המקיפים אותנו ואשר בהחלט יכולים להיות חלק בלתי נפרד מהקעקוע. בתרבות הנוכחית, הרי, ישנם דימויים ויזואליים שמעלים קונוטציות אצל קבוצות מסוימות באוכלוסיה, כאשר המשמעות יכולה להיות גם בפן האידיאולוגי, התרבותי וכיוצא בזה.

מספר דוגמאות להבהרת הנקודה – הדוגמא הראשונה היא פרח הלוטוס, הנפוץ בהרבה קעקועים עקב המראה היפה שלו והצבעוניות המאפיינת אותו. ברמת המשמעות, "תורת הקעקועים" מנכסת פעמים רבות צורה זו לשינוי חיובי שהאדם עובר, כמו גם למכשולים איתם הצליח להתמודד. הסיבה לכך היא שפרח הלוטוס עצמו פורח בסביבה עכורה, אך עדיין מצליח ללבלב ולהיות חינני עם צמיחתו.

עולם החיות מרכזי אף הוא בקעקועים, כאשר חיות מסמלות לא מעט דברים: דגים יציינו שפע, תנועה או חיבור לים, בעוד קעקועי אריות על עוצמה, כוח ומנהיגות. אנשים המעוניינים במראה אצילי, דוגמא נוספת, יכולים להעדיף קעקוע אשר אלמנט מסוים בו הוא פיל, בעוד שעבור אלה שרוצים להדגיש תחושת חופש שהם חשים בנקודת זמן מסוימת בחירה הגיונית היא בקעקוע פרפר. וכמובן שיש עוד צורות רבות המגלמות בתוכן משמעותיות מגוונות.

ההיבט התרבותי של המשמעות

קעקועים ומשמעותם עשויים בהחלט להשתנות לאורך זמן, או אפילו בין תרבויות שונות. זו הסיבה בגינה קעקועים במזרח הרחוק, למשל, נוטים לכלול בתוכם מספר אובייקטים מוגדרים. בקעקוע יפני או בסגנון יפני אפשר למצוא את דגי הקוי, אשר מזוהה עם גבריות, אומץ והגשמת מטרות. בסין, בחירה מקובלת היא בקעקועי עטלף, המגלמים בתוכם משמעויות דוגמת פוריות או אריכות ימים. בישראל, אפשר למצוא קעקועים אשר מתחברים להיבטים מסוימים המגדירים את העם היהודי: מגן דוד הוא אובייקט אשר מבטא אהבה גדולה למדינה, גאווה וציונות, כאשר אופציה אחרת היא לבחור במשפט המזוהה עם העם היהודי ("אין לי ארץ אחרת" וכדומה).

לכל אדם עשויה להיות משמעות משלו

לא כל מי שעושה קעקוע מעוניין שהסביבה כולה תבין את משמעותו, ממש לא. תחת זאת, רבים רוצים קעקוע שיעורר אמנם סקרנות, אך לא יאפשר "לפתוח את הקלפים" ביחס למשמעות הספציפית שלו, או לסיבה בגינה נבחר דווקא הוא לעטר את הגוף. בהמשך לכך, לעיתים הקעקוע מסמל משמעות אשר ידועה רק עבור קבוצה קטנה של אנשים, דוגמת קבוצת חברים, בני משפחה או בני זוג. בחירה שכזו יכולה להיות הגיונית בהחלט – מה שחשוב הוא שלאדם שבוחר לעטר את גופו בקעקוע תהיה ברורה המשמעות של הקעקוע בעיניו. ככה זה כשכל אדם צריך להיות אדון לגופו.

אירועים בר ובת מצווה הריון ולידה טכנולוגיה כללי פנאי ונופש צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גני אירועים בנתניה – הרבה יותר מגן אירועים
ערי השרון נהנות משני העולמות: חופי ים בתוליים, קרבה לטבע ואווירה של חופש ומנגד הן מציעות למבלים בהן את...
קרא עוד »
מרץ 14, 2019
מופע טלפתיה
אתם מחפשים את הדרך הכי טובה שיש להפוך את האירוע הקרוב שלכם לאחר ושונה? כדאי שתדעו: מופע טלפתיה זו...
קרא עוד »
מאי 04, 2022
איך תבחרו שיר לבת מצווה?
אין דבר יותר מרגש מאשר לראות את הבת שלנו מגיעה לגיל מצוות. העובדה כי הופכת מנערה לאישה לפחות מן הבחינה...
קרא עוד »
ספט 10, 2018