בחירה והתאמת אוכל לכלבים

הפעלות עם כלבים

במידה מסוימת יש דימיון בינינו, בני האדם, לבין כלבים. גם כלבים הם אומניבורים, כלומר: הם יכולים לחיות חיים בריאים ושלמים המבוססים על קבוצות מזון רבות, ביניהן: בשר, ירקות ואפילו דגנים מסוימים. בנוסף, גם כלבים וגם בני האדם צריכים תפריט מאוזן ושקול שיטען אותם באנרגיה ויאפשר להם לתפקד, וגם עליהם להמנע ממאכלים מסוימים שמסכנים אותם או גורמים להשמנה.

כמות האוכל

מה כמות האוכל שעלינו להאכיל את הכלב שלנו? התשובה תלויה בחמישה משתנים עיקריים:

  1. מה הוא גיל הכלב?
  2. מה רמת הפעילות היומית הסדירה שלו?
  3. מה המשקל האידאלי שלו?
  4. איזה סוג גזע הכלב שלנו? גזע גדול? בינוני? או גדול?
  5. האם יש לכלב שלנו תופעות או בעיות רפואיות? – בעיות מפרקים, הריון, בעיות עיכול, סוכרת וכו'.

כדי לסבר את האוזן נביא כמה דוגמאות קצרות. רועה גרמני צעיר, למשל, זקוק להרבה פעילות גופנית לכן הוא צריך הרבה אוכל שיטעין אותו באנרגיה. פינצ'רית קטנה בת 10 הרגילה לבלות את היום שלה בחיקכם לא צפויה להראות תאבון גדול.

אז איך בכל זאת תדעו כמה אוכל לכלבים לתת לכלב שלכם? יש כמה דרכים לדעת. ראשית, אפשר להסתכל על שקיות האוכל לכלבים. על גביהן ניתן למצוא כמויות מומלצות על פי המשקל של הכלב. שנית, תמיד אפשר לסור אל הוטרינר להתייעץ איתו. במקרים רבים הוטרינרים ימליצו לכם על כמות קלוריות, אולם אם תחפשו על גבי השקיות תגלו שרוב היצרנים אינם מציינים כמה קלוריות יש במזון. היצרניות ממליצות על מידות כוס, מבלי לציין כמות קלוריות. במקרים כאלו ניתן להתקשר לחברות הייצור לבדוק איתן את כמות הקלוריות.

ברמת העיקרון חשוב להבין שאוכל רטוב עשיר יותר בקלוריות מאוכל יבש, אז אם יש לכם סימני שאלה והכלב סובל מנטייה להשמנה, העדיפו מזון יבש.

תדירות הארוחות

כלב בוגר אוכל שתי ארוחות ביום, בעוד שתדירות הארוחות עבור גורים תהיה גבוהה יותר – בין 3 לבין 4 ארוחות ביום. הסיבה לכך טמונה בעובדה שלגורים יש מטבוליזם שונה מזה של כלבים בוגרים והגורים זקוקים ליותר אנרגיה על מנת לגדול ולהתפתח. וזה נכון במיוחד עבור כלבים מגזעים קטנים דוגמת צ'יוואווה או פודלים קטנטנים שצורכים מזון בכמויות קטנות ומאופיינים במטבוליזם מהיר כברק.dog-1443468_1280

אל תתרשמו מכותרות גדולות, תקראו את האותיות הקטנות

חשוב שלא להסתנוור מכותרות שמצויות על גבי אריזות האוכל לכלבים הטוענות שהאוכל שלהן הוא אוכל ברמת "פרימיום", "דלקס", "גורמה" או "100% טבעי". אלו הן מילים ריקות מתוכן שרק נשמעות טוב. יש  אריזות האדוכל

סטנדרט למזון לכלבים, סטנדרט שמוכתב על ידי משרד הבריאות והחקלאות וחשוב שתבחרו מזון שעומד לפחות בדרישות המינימום של גופים אלו.

ומה באשר לפינוקים…?

כבעלי כלבים אתם בוודאי רוצים לפנק מדי פעם את הכלב שלכם או לתגמל אותו על התנהגות טובה. אז אפשר בהחלט לתת לכלב פינוקים אבל חשוב שהפינוקים האלו יהיו מותאמים לכלבים (עוגיות לכלבים למשל) וכי לא נותנים אותם בתכיפות גבוהה.

אירועים בר ובת מצווה הריון ולידה טכנולוגיה כללי פנאי ונופש צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נגן סקסופון לאירועים – משדרגים כל אירוע
שואלים את עצמכם מה אתם יכולים לעשות בדיוק על מנת לשדרג את האירוע שלכם ולהפוך אותו ליותר מיוחד? נתחיל...
קרא עוד »
נוב 17, 2021
איך לארגן חתונה אינטימית וייחודית
אם אתם רוצים לארגן חתונה קטנה בתל אביב, בירושלים או בכל מקום בארץ - חשוב שתדעו כיצד לארגן את החתונה,...
קרא עוד »
אוג 10, 2017
הופעות אימפרוביזציה מותאמות אישית
ובכן, הבנתם כי הופעות אימפרוביזציה עשויות להתניע את העסק שלכם ולהביאו אל עבר שיאים חדשים? השלב הבא...
קרא עוד »
אוג 21, 2017