אבחון פסיכודידקטי – חשוב להכיר

אבחון פסיכודידקטי

הילד שלכם נשאר מאחור ומתקשה להבין את החומר הנלמד בכיתה? אם אתם שמים לב כי מדובר בבעיה מתמשכת, והילד שלכם סובל מקשיי הבנה בתחום החשבון, הקריאה הכתיבה, תפעלו בהקדם ותשלחו אותו למאבחן מקצועי. אבחון פסיכודידקטי בא להתמקד הן בפן הפסיכולוגי והן הדידקטי. כלומר נבדקים כישוריו של הילד בהיבט הרחב של המילה.

בכדי לבצע אבחון פסיכודידקטי תצטרכו לפנות אל פסיכולוג שהוסמך לערוך את האבחון ולהציע טיפולים מתאימים. במהלך האבחון יצטרך הילד שלכם לעבור סדרה של בחינות, וביניהן בדיקת הזיכרון, יכולת ההבנה, חשבון, ובכלל מנת המשכל של הילד. לצד בדיקה של מנת המשכל, הפסיכולוג ינסה לאתר אם ישנו גורם רגשי שמעכב את הילד מלממש את הפוטנציאל שלו.

אל תנסו להחליט בעצמכם לגבי הילד

אתם צריכים להבין שגם אם אתם חושדים שמא הילד שלכם מתקשה לממש את הפוטנציאל שלו בלימודים, אין הדבר אומר שהוא סובל מקשיי למידה. יכולים להיות לבעיה הזו שלל גורמים, ובכדי לאבחן את המצב באופן מדויק, יהיה זה ראוי שתפנו אל מכון מוסמך, עם פסיכולוגים שיוכלו לאבחן את המצב של הילד שלכם.

אם הפסיכולוג יחליט שהילד שלכם סובל מלקויות למידה, הוא יוכל להמליץ לבית הספר של הילד שלכם על התאמת הלימודים ליכולות שלו, כמו ההארכה של זמן הבחינות, שימוש במילונית או מחשבון.

הילד שלכם רוצה להתקדם – אל תשאירו אותו מאחור

במקום שהילד שלכם יישאר במקום ולא יצליח להגיע למצב שבו הוא מתקדם עם הלימודים, תשימו לב שאתם עוזרים לו ונשארים עם יד על הדופק בכל שלב בתקופת הלימודים שלו. כך שאם ישנו מצב שבו אתם חושדים שהוא לא מצליח לממש את הפוטנציאל שלו בשל קשיי למידה, פנו לגורמים המתאימים בהקדם.

ברחבי הארץ יש ילדים רבים שפשוט לא מצליחים לממש את הפוטנציאל שטמון בהם אך ורק בגלל חוסר אמונה של המערכת. אל תתנו למצב הזה להשפיע עליכם או על הילד שלכם. תעמדו מאחורי הילד שלכם ותציעו לו את היחס הטוב ביותר שאתם יכולים להציע לו. תתמכו בו והוא יצליח.

אירועים בר ובת מצווה הריון ולידה טכנולוגיה כללי פנאי ונופש צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עשרת המשחקים לבנות של העונה
כל הורה רוצה לפנק את הילדה שלו בצעצוע מיוחד וייחודי, אשר יגרום לעיניים שלה לנצנץ ולחיוך המקסים שלה...
קרא עוד »
ספט 20, 2018
באיזה מקרה נבחר ברזנט ובאיזה מקרה נבחר ציליית לייקרה?
אין דבר יותר מהנה מאשר לשבת במרפסת או בחלק האחורי של הבית וליהנות מן הגינה שלנו. העניין הוא שפעמים...
קרא עוד »
ינו 08, 2019
איך תמצאו מקום לבר מצווה שלא יקרע לכם את הכיס
הבן שלכם חוגג בר מצווה עוד מעט? רוצים להפתיע אותו? לרגש אותו ולעשות לכבודו אירוע מיוחד? אם כך, אתם לא...
קרא עוד »
נוב 11, 2019