בר קפה לאירועים עולם עשיר ונרחב של טעמי הקפה

בר קפה לאירועים שמכבד את עצמו צריך להגיש קפה מפולי קפה איכותיים, כמו החברה הזו למשל. מגזין roast (קלייה) הוא מגזין בינלאומי אשר נקרא על ידי מומחים לקפה מכל העולם ואשר נותן ציון פולי קפה .  לאחרונה התפרסמה שם כתבה על גלגל טעמי הקפה, הצגה גרפית וצבעונית המעניקה לחובבי הקפה יכולות למפות את טעמי הקפה שהם שותים או מזמינים ולכוון את הטעם המיוחד והנכון עבורם לפי הפרמטרים השונים.

גלגל טעמי הקפה

גלגל טעמי הקפה לוקח בחשבון את מגוון הטעמים הרחב אשר מופק מפולי הקפה. הוא לוקח בחשבון את הפרמטרים השונים המשפיעים על הטעם ומסדר אותם בצורה ויזואלית על גבי מניפה צבעונית.

הפרמטרים הנלקחים בחשבון הם: מיקום גאוגרפי, מזג אויר, אדמה, גיל הפולים, גיל השיח, שיטת הייבוש, וטמפרטורת הקלייה. מומחה בטעימת קפה יבחין ויזהה את ההבדלים בדיוק כמו יינן או גבנן.

כשבאים לתאר את הטעמים העולים בין אם אתם נמצאים בבר קפה לאירועים בחתונה, אירוע חברה או כנס או בין אם אתם ישובים בבית הקפה השכונתי האהוב עליכם ניתן לחלק את הטעמים למספר קטגוריות.

קטגוריה ראשונה-הטעם הפירותי, מתחלק לפירות יער, פירות יבשים, פירות הדר ופירות אחרים. את התותים נחלק לבלקברי, בלוברי, רזברי ותות שדה. בטעם של הפירות היבשים, נבדיל בין טעם שזיף, לטעם צימוקים.

תחת קטגוריית פירות אחרים נכניס את הקוקוס, רימון, אננס, ענבים, תפוחים, אפרסקים, ואגסים.

בפירות הדר נמצאים את האשכולית, התפוז הלימון והליים.

הקטגוריה השניה היא הטעם החמוץ והכוהלי. כאן נבדיל בין ארומה חמוצה, וארומה חומצתית, חומצה בטריות, חומצה איזוולרית, חומצה הדרית וחומצה מליקית. בכוהלי נמצא את טעם היין, הוויסקי, הפרמנטד והטעם הבשל מדי. קטגוריה שלישית מכילה את הטעמים הירוקים. שם נבדיל בין טעם עץ זית, הטעם הגס, הביבי והטעם הירוק המתחלק לתת טעמים, טעם בוסרי, פיבוד, טעם רענן, טעם ירוק כהה, צמחי שחת, וטעם העשב.

מניפת הטעמים נותנת כלי ליצרני הקפה ועוזרת להם לדייק את הטעם שהם רוצים להגיע אליו. אם יש צורך לקלות יותר את הפולים או לאזן בין תערובות בעזרת העלאה של סוג מסוים על חשבון משנהו. הקטגוריה הרביעית במניפת הטעמים היא טעמי פרחים שם ניתן למצוא את התה השחור וטעמי הפרחים שמתחלקים לקמומיל ורד ויסמין.

קטגוריה החמישית היא הטעם המתוק, טעם זה מתחלק לטעם וניל, ונילין מתוק רגיל ומתוק ארומתי. תת קטגוריה של הטעם המתוק, היא טעם סוכר חום והוא גם מתחלק לתתי טעמים: דבש, קרמל, מייפל, ומולאסה.

קטגוריה השישית  היא טעמי אגוז וקקאו. טעמי האגוז מתחלקים,לטעמי שקד, אגוזי לוז ובוטנים. הקקאו מתחלק לשוקלד ושוקולד מריר.

הקטגוריה השביעית היא טעמי התבלין. המתחלקת לשלושה טעמים עיקרייים פנגננט פלפל ותבלין חום התבלין מתחלק לתת קטגוריות טעמים ציפורן קינמון אניס ונטמג. הקטגוריה השישית היא הטעמים הקלויים דגנים שרוף טעם טבק וטעם טבק מקטרת. את טעם הדגנים נחלק למאלט וגריין הטעם השרוף מחולק לחום קלוי מעושן בעל אלמנט של אפר ואקריד

הכתבה בחסות פורה וידה המשווקת ומייצרת ברי קפה לאירועים ועגלות מכירה ושירות.

אירועים בר ובת מצווה הריון ולידה טכנולוגיה כללי פנאי ונופש צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הסיבות שמובילות לתביעות רשלנות בהריון
נשים אשר נכנסות להריון, מצפות מן הסתם לקבל מהרופאים והצוותים הרפואיים שמטפלים בהן בתקופה זו,...
קרא עוד »
פבר 10, 2020
מקרן להשכרה
כל אירוע טוב כולל בתוכו סרטן ווידיאו או מצגת המלווה אותו. בין אם מדובר באירוע משפחתי כמו יום הולדת,...
קרא עוד »
נוב 02, 2017
עשרת המשחקים לבנות של העונה
כל הורה רוצה לפנק את הילדה שלו בצעצוע מיוחד וייחודי, אשר יגרום לעיניים שלה לנצנץ ולחיוך המקסים שלה...
קרא עוד »
ספט 20, 2018