היזם מאחורי עמותת איילים: הכירו את מתן דהן

עמותת איילים

מי שרוצה לדעת כיצד אפשר ליישב את האזורים הדרומיים של מדינת ישראל, כדאי שיכיר את עמותת איילים. עמותה ששמה לעצמה למטרה ליישב ולפתח את הפריפריה של ישראל, תוך שהיא מאפשרת ללא מעט סטודנטים להתמודד עם יוקר המחיה ולהתגורר בכפרי סטודנטים בעלי אווירה צעירה וייחודית.

העמותה ממשיכה את פועלו של ראש הממשלה דוד בן גוריון, אשר בשנת 1953 העתיק את מגוריו אל הנגב, ובכך העביר את המסר – כי את יישובי הדרום יש לחזק. אבל מי מנהל את העמותה? הכירו את מתן דהן. היזם שהחליט להתמודד עם אתגר הפיתוח של יישובי הדרום.

מתן דהן הוא דמות צעירה בעלת אידאולוגיים חזקים בנוגע לפיתוח התיישבותי של ארץ ישראל. העמותה של מתן, החלה לפעול בשנת 2002 על מנת לאכלס את יישובי הפריפריה של ישראל. מתן דהן, בשיתוף חברו דני גליקסברג: החלו לרכוש קרוואנים באמצעות מענק השחרור שקיבלו מהצבא, ולאחר מכן החלו לפעול על מנת לאכלס את הנגב ויישובי הדרום. בכך הוקמה עמותת איילים, שנקראת כך לזכר אייל ויעל שורק שנרצחו בפיגוע בכרמי צור.

על פעילות העמותה

לפי מתן דהן, הפעילות בעמותה שמה דגש על הקמת כפרי סטודנטים בנגב בגליל ובלוד בעוד שמטרת עמותת איילים היא יצירת קרקע למגורים, פיתוח ועידוד חיי חברה וקהילה באזורי הפריפריה. מטרתו של מתן, היא לפתח את אזורי הפריפריה, בעוד שמדובר באזורים המהווים שטח גדול של מדינת ישראל, אך אינם מנוצלים מספיק עבור פיתוח כלכלה והתיישבות.

בין הפעילויות של עמותת איילים, ישנו דגש על פיתוח ערכים ערכי יהדות, ציונות, חלוציות, התיישבות ומעורבות בחיי הקהילה, מציין מתן דהן. בכך מבצעים המתנדבים פיתוח של אזורי הנגב הגליל ולוד, בעוד שמי שישתתף בפעילות יוכל להגיש בקשה לקבלת מלגת לימודים שכה נחוצה לסטודנטים כיום.

העמותה של מתן מנהלת מערך התנדבות בכל רחבי הארץ שניתן על ידי סטודנטים שמיישבים יישובי פריפריה ופועלים כדי לפתח ערים נחשלות. העמותה של מתן מונה 1200 סטודנטים המתיישבים ביותר מ 20 כפרים בארץ. בכך אותם סטודנטים מספקים שינוי משמעותי באזורי הפריפריה ותורמים לחיזוק ההתיישבות באזורים כאלה ואחרים.

אירועים בר ובת מצווה הריון ולידה טכנולוגיה כללי פנאי ונופש צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קייטרינג בוטיק
כאשר אנשים מחפשים פתרון נוח מאוד לאוכל לאירועים או לאירוח, רבים מהם פונים לשירותי קייטרינג. לשירותי...
קרא עוד »
אוג 31, 2022
להפיק את המרב מסדנאות צילום
סדנאות צילום מהוות שער לעולם של מיומנויות משופרות, יצירתיות ונטוורקינג עבור צלמים מכל הרמות. בין אם...
קרא עוד »
דצמ 07, 2023
הנקודות המכריעות לחוויית השכרת וילה מושלמת
כשמדובר בהשכרות נופש, בחירה בוילה מספקת שילוב ייחודי של פרטיות, יוקרה ונוחות אישית. עד כמה שהאפשרות...
קרא עוד »
ספט 27, 2023