איך ניתן להשיג משמורת משותפת על הילדים?

משמורת משותפת על הילדים?

בתהליכי גירושין, הדבר החשוב ביותר עבור בני הזוג היא הדרך שבה הילדים יתמודדו עם הבשורה שהנה אמא ואבא מתגרשים וכעת עליהם לחלק את זמנם בין שני בתים. נושא המשמורת בתהליכי גירושין הוא מבין הבוערים והחשובים ביותר שישנם ויש להסדירו בתהליכי פרידה, כמו גם שנושא זה עלול להיות מסובך ולהוביל ללא מעט עוגמת נפש וסכסוכים. 

> קראו גם איך תובעים כתובה בלינק

עם זאת, הפתרון האידאלי למצבים כאלה הוא כמובן היכולת לחלק את הזמן שווה בשווה בין ההורים, בעוד שחלוקה שווה נחשבת המצב הנכון ביותר על פי בתי המשפט לענייני משפחה. מלבד זאת, מרבית מהזוגות המתגרשים מעוניינים להגיע להסדר נכון וטוב, ששם את טובת הילדים בעדיפות ראשונה. 

אז איך אפשר להשיג משמורת משותפת? 

כאשר רוצים לחלק את הזמן שווה בשווה בין ההורים, אפשר להגיע אל הסכם מתאים שנעשה בלווי של מגשר. מגשר הוא איש מקצוע (בדרך כלל עורך דין) שיודע לנתב את בני הזוג אל הפתרון הטוב ביותר במקרים של פרידה. מגשר יחסוך לכם עלויות של עורכי דין והגעה אל לא מעט דיונים בבית משפט לענייני משפחה. 

ומה קורה בפועל? 

מי שאינו מצליח ליישב את עניין המשמורת בצורה קלה, חשוב שידע כי על פי החוק וההלכה האחרונה של בית המשפט: נקבע כי להורים לילדים עד גיל שש תיתכן בדרך כלל משמורת משותפת. יש מקרים שבהם החלוקה תעשה על פי יכולות כלכליות ויש מקרים של בקשות מיוחדות של ההורה לקבל משמרת מלאה (כמו במקרים של חשד לאלימות או התעללות). גם ההכנסה היא חלק בלתי נפרד משיקולי בית המשפט בזמן שהוא קובע את חלוקת המשמורת על הילדים. במידה ואתם רוצים לממש את הזכות שלכם למשמורת משותפת ואינכם מצלחים לעשות זאת – מומלץ לפנות אל עורכת דין המומחית בדיני משפחה כדי לקבל ייעוץ וייצוג. 

אירועים בר ובת מצווה הריון ולידה טכנולוגיה כללי פנאי ונופש צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניווט בעולם האביזרים למבוגרים: מבט מקרוב
אי פעם היית סקרן לגבי צלילה לעולם האביזרים למבוגרים אבל לא ידעת מאיפה להתחיל? הנה כרטיס הזהב שלך. בתוך...
קרא עוד »
נוב 04, 2023
שירותי בר למסעדות - על מה חשוב לשים דגש שירות הבר הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר של מסעדה והופכים...
קרא עוד »
ספט 06, 2022
כך תאירו את ביתכם החדש בצורה נכונה
עוברים לגור בדירה חדשה? אם כך, אתם בוודאי רוצים לעשות הכול כדי שהיא תיראה כמה שיותר טוב, מאורת ויפה....
קרא עוד »
דצמ 19, 2016