מצטלמים ומשלמים: מה באמת משפיע על מחיר צלם האירועים

צילום אירועים הפך בשנים האחרונות למלאכת מחשבת הדורשת שילוב בין כשרון ומקצועיות בלתי נלאים, ציוד מתקדם ורצון בלתי מתפשר של בעלי השמחה לזכות בתמונות יצירתיות במטרה להיבדל מאחרים. כמה זה באמת יעלה לנו? ומהם הפרמטרים המשפיעים על המחיר? התשובות לפניכם

כל אחד מאיתנו רוצה שהאירוע שלו ייזכר כבלתי נשכח, דבר המצריך לא אחת השקעה של משאבים כספיים הדורשים להכניס את היד עמוק לכיס. לצד ההוצאות השוטפות על מזון, מוסיקה וקישוטים, יש לציין את חשיבותו המכרעת של תיעוד האירוע על ידי צלם אירועים איכותי, כזה שיצליח לנצור את הרגעים המושלמים עם היקרים לליבכם, ולאפשר לכם להביט בהם בגאווה תוך התרפקות על זיכרונות העבר.

לאור מבול צלמי האירועים המציפים את האינטרנט והרשתות החברתיות, לעיתים רבות הופכת משימת החיפוש אחר צלם אירועים למאתגרת במיוחד. על מנת לנסות לעשות לכם טיפה סדר בבלאגן, קיבצנו עבורכם כמה פרמטרים מרכזיים המגולמים במחירו של צלם האירועים, אותם חשוב שתכירו (לצורך מיקוח כמובן).

עד כמה אתם באמת רוצים להשקיע

צילום אירוע כמו חתונה, בר/בת מצווה, ברית או אירוע עובדים, עשויים להיתפס לעיתים כמלאכה פשוטה. אלא שמאחורי הקלעים, מדובר למעשה במערכת שלמה של עובדים הנדרשת לשם אספקת התוצר הסופי. הכוונה היא לצלמים נוספים המסייעים לצלם האירועים המרכזי במהלך האירוע או עורכי תמונות/וידאו, שהינם חלק בלתי נפרד מהמחיר שאתם משלמים בסופו של יום.

על כן, חשוב לערוך מראש תיאום ציפיות מול צלם האירועים, ולהבין האם באמת אתם זקוקים למספר צלמים או בעלי מקצוע נוספים, או שתהיו מוכנים "להסתפק" בשירותיו של צלם האירועים לבדו. מה שבטוח, החלטה זו עשויה להשפיע על המחיר באופן משמעותי בשיעור של עשרות אחוזים!

ניסיון הוא שם המשחק

כמו בהרבה תחומים אחרים, על מנת לזכות בשירותיו של בעל מקצוע עם רזומה עשיר, אנו נדרשים לשלם מעבר לנהוג בשוק. בהקבלה לצלמי אירועים, הרי שהמנוסים שביניהם אשר עברו כברת דרך לאורך שנים, מתמחרים את עצמם גבוה יותר באופן ניכר לעומת המתחרים.

במידה ואתם מוכנים "להתפשר" על צלם אירועים איכותי, אך כזה שעדיין אין באמתחתו ניסיון רב שנים בתחום, יתכן כי תוכלו להשיג מחיר אטרקטיבי שלא יכביד על כיסכם.

שאלה של הוצאות

אמנם אין זה מתפקידכם להיכנס לשיקוליו של צלם האירועים ועבודתו השוטפת, אך ראוי שתדעו כי ההוצאות אותן הוא נדרש לממן על חשבונו עשויות להיות גדולות במיוחד. למה אנחנו מתכוונים? ציוד טכנולוגי מתקדם בשווי של עשרות ואף מאות אלפי שקלים, ביטוחים, הוצאות משרד, עובדים, משכורות, מיסים והיד עוד נטויה.

שוב, זה לא ממש צריך לעניין אתכם, אך בכל זאת הכניסו את המידע הזה לראש, שכן המחיר אותו תשלמו לצלם האירועים שמולכם, הוא ממש לא הרווח אותו ייקח עמו הביתה.

צרו איתנו קשר – סטודיו איילון.

אירועים בר ובת מצווה הריון ולידה טכנולוגיה כללי פנאי ונופש צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך ניתן להשיג משמורת משותפת על הילדים?
בתהליכי גירושין, הדבר החשוב ביותר עבור בני הזוג היא הדרך שבה הילדים יתמודדו עם הבשורה שהנה אמא ואבא...
קרא עוד »
אפר 13, 2020
קעקועי אייר בראש – ממש כמו הדבר האמיתי
זה כבר כמה זמן שאתם רוצים לעשות קעקוע אבל ממש לא בטוחים אם אתם רוצים להתחייב לקעקוע אחד לשארית ימי...
קרא עוד »
יול 19, 2020
שידור לייב לאירועים – להגיע לכל מקום, בכל זמן, ולכל אחד
פעם, לפני עידן האינטרנט, המונח שידור לייב, שידור ישיר, היה שמור לערוצי הטלוויזיה. היה מדובר בהפקות...
קרא עוד »
דצמ 12, 2021