מהו הסכם טרום נישואין ולמי זה מתאים?

הסכם טרום נישואין

מהו הסכם טרום נישואין ולמי זה מתאים?

נישואין נותנים ביטוי לקשר זוגי עמוק, שאותו רוצים לבסס לכדי חיים משותפים. אולם נישואין זה לא רק רומנטיקה ואהבה ורצון להקים משפחה, לגדל ילדים או לחיות ביחד. נישואין הם גם שותפות כלכלית, כך אף מתייחס לכך החוק. ישנן סיבות טובות להחליט על עריכת הסכם טרום נישואין. נסביר למי זה מתאים.

נוהגים חכם – נערכים מראש

אי אפשר לטמון את הראש בחול – אף פעם אי אפשר לדעת בזמן החתונה, האם הקשר יחזיר מעמד לתמיד.
הסכם טרום נישואין מאפשר לשני בני הזוג לנהוג חכם. נערכים מראש וסוגרים את כל הקצוות הפיננסיות והממוניות בשלב הכי נכון. זה השלב שבו אפשר לחשוב על הדברים לא מתוך מבוכה או כעס. מי שפועל בצורה כזאת דואג לעצמו ולבן הזוג, מפני עתיד לא צפוי. כשיש הסכם בנושאי רכוש וכסף, לא יהיו סכסוכים על כך בעתיד משום שהכל מוסכם מראש בענייני הממון.

הסכם שמביא בחשבון הבדלים ברכוש

כאשר בני זוג הינם נטולי רכוש וכושר ההשתכרות שלהם דומה מאוד, יש פחות משמעות לחתימה על הסכם טרום נישואין. אולם המציאות מוכיחה שהרבה פעמים לאחד מבני הזוג יש יותר רכוש. עם השנים, אחד מבני הזוג יהיה זה שירוויח יותר ואילו השני ככל הנראה ישקיע יותר במשפחה או בילדים (ביחד עם קריירה או ללא קריירה). הסכם טרום נישואים מכניס איזון בנכסים וקובע מה יקבל כל אחד, במקרה של פרידה.

כשיש שקיפות – יש הוגנות

עורך דין אורי גנור מבהיר כי חשוב להפריך מיתוס – ההסכם המדובר לא נועד רק לטובתו של בעל הרכוש בין שני בני הזוג. ההסכם נועד להכניס שקיפות ולדאוג לשני הצדדים. במידה והדברים יגיעו לידי פרידה, כל אחד יודע מה יקבל ואילו נכסים ורכוש יבטיחו את עתידו.  

נובמבר 3, 2021 / כללי

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים