ביובית לחניונים, מה התפקיד שלה?

החניון נמצא שם כבר שנים ושימש כמקום השלכה למי סערה, ביוב ופסולת אחרת. הוא שימש גם כמקום השלכה בלתי חוקי לפסולת בניין ואשפה אחרת. כשיורד גשם חזק, הנגר מהרחובות והחניונים הסמוכים מתערבבים במי גשמים, ויוצרים הצפות שנמשכות ימים.

ביובית לחניונים הוא רעיון חדש שצובר תאוצה בחוגי התכנון העירוני. זה לא רעיון חדש, אבל זה קיים כבר מאות שנים. הרעיון של שימוש בביוב ליצירת מדשאות או פארקים הוצג לראשונה על ידי הרומאים והמערכת שלהם נקראה Cloaca Maxima.

מערכת הביוב תשמש כדי לשטוף את כל הפסולת שנוצרת באזור נתון, כולל חניונים, קניונים ואפילו בנייני משרדים. היתרון של זה יהיה שבסופו של דבר זה יפחית את כמות האשפה הנוצרת על בסיס יומי וגם יפחית את רמות הזיהום באזורים שבהם יש ריכוזים גדולים של אנשים שמייצרים אשפה על בסיס יומי כמו קניונים ובנייני משרדים. .

היתרונות של שימוש בביובית לחניונים כוללים:

– שימוש במערכת שכבר קיימת במקום ליצור אחת מאפס

– צמצום כמות השטח הדרוש לחניון וחיסכון בכסף בעלויות הקרקע

– אספקת אוויר נקי יותר על ידי סילוק מזהמים מהאוויר

ביובית לחניונים כמו באתר https://www.beyovit.co.il היא טכניקה המשמשת לניהול מי סערה ולהפחתת הצפות. ביוב לחניונים היא מערכת המנקזת מי גשמים מחניונים ומפנה אותם למערכת הביוב.

ניקוז חניונים הוא שלב חשוב בניהול מי סערה. תהליך הביוב לחניונים כולל יצירת רשת צנרת המנקזת מי גשמים מפני השטח, אשר זורמים לאחר מכן למערכת הביוב. המערכת יכולה לשמש גם למניעת הצפה באזורים בהם אין ביוב או בהם יש ביוב לא מספק.

על מנת ליצור רשת צינורות, מהנדסים צריכים תחילה לחפור ולהתקין צינורות תת קרקעיים לאורך קצוות מגרשי חניה, בדרך כלל בעומקים שבין 10 רגל ל-18 רגל מתחת לפני הקרקע.

אירועים בר ובת מצווה הריון ולידה טכנולוגיה כללי פנאי ונופש צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יוצאים מהריבוע: שולחן עגול מתפרק
כאשר אנחנו חושבים על אוכל אנחנו ישר חושבים מה נאכל, האם זה יהיה טעים וכמה נצטרך להשקיע בהכנת האוכל. אך...
קרא עוד »
מאי 31, 2018
כסאות בר  – כיצד קונים כסאות בר לבית
בלא מעט מטבחים ביתיים, אנחנו יכולים למצוא שתי מערכות ישיבה היום. מערכת ישיבה אחת, היא פינת האוכל,...
קרא עוד »
אוג 23, 2017
קידום אתרים אורגני: האם מדובר באפיק שיווק משתלם?
אחד מאפיקי השיווק הבולטים של השנים האחרונות הוא קידום אתרים אורגני. למרות שמדובר בתהליך ארוך למדי,...
קרא עוד »
יונ 29, 2020