מאמן כושר

לפני מספר ימים כאשר ישבתי בשיחה עם חברים בארוחת ערב נחמדה, פנתה אלי אשתו של חבר שלי ושאלה אותי מה לדעתי עושה אותי מאמן כושר טוב (המלצה אימון כושר אישי יוסי זאבי). כמובן שזה מעט הביך אותי אך ניסיתי להתגבר על המבוכה ולאחר חשיבה קצרה סיכמתי למענה כמה מהתכונות או היכולות המהותיות שלדעתי נחוצות כדי להיות מאמן כושר טוב:

ידע והבנה בתחום הכושר הגופני: אין ספק שהבסיס של כל מאמן כושר, הוא להבין את מערכות הגוף האנושי, את התהליכים הפיזיים והביוכימיים שלהם ולהישאר מעודכן במחקרים ובמגמות העדכניות בתחום הכושר וזה אגב לא פשוט משום שעולם המחקר מתקדם בקצב שיא וכמעט כל יום ישנן תגליות חדשות שמשנות את הנרטיב.

ניסיון וידע מעשי: ידע מקצועי בלי ניסיון מעשי בהדרכה לא שווה הרבה ולכן חשוב לצבור ידע מעסי ושעות הדרכה פרונטליות בעבודה כמאמן כושר ועם כמה שיותר מתאמנים מרקעים שונים.  ככה ניתן להבין את האתגרים המעשיים שעשויים להתעורר בעבודה עם אותם לקוחות ולמצוא פתרונות מתאימים לכל תרחיש.

יכולת תקשורת וחשיבה יצירתית: כמובן שזה מסוג הדברים שקצת קשה לפתח אם אין לך את זה אך כמאמן כושר, עליך להיות מסוגל לתקשר ביעילות עם הלקוחות שלך ולהביע באופן פשוט את ההוראות והדגשים אך בצורה ברורה ומובנת. חשיבה יצירתית יכולה לעזור לך לפתח תוכניות אימונים מגוונות ומעניינות שתתאים לצרכים היחודיים של כל לקוח.

יושרה ואמינות: כמאמן כושר, שכל היום נחשף לסיפורים אישים קצת כמו פסיכולוג, עליך להיות אמין ולשמור על רמה גבוהה של יושרה. זה כולל לעבוד עם הלקוחות שלך באופן אישי ומקצועי, להקדיש להם זמן ותשומת לב, ולספק להם את החוויה הטובה ביותר שאתה מסוגל.

יכולת התאמה אישית: לכל מתאמנ/ת יש צרכים ייחודיים ושונים. כמאמן כושר טוב, עליך להיות מסוגל להתאים תוכנית פרטנית לכל מתאמן, לקחת בחשבון מגבלות שיש ולתעדף יכולות ומטרות אישיות.

רגישות חברתית: בלי להיות רגיש ואמפטי, מכיל ואנושי – לא ניתן להצליח בתחום ולכן עליך להיות רגיש לצרכים ולרצונות הלקוחות שלך. הדבר החשוב ביותר הוא להתייחס בכבוד כלפי הלקוחות ולא לשכוח להקשיב להם במלוא הרצינות. אם יש לך יכולת לבנות יחסים אמיתיים עם הלקוחות שלך, אין מה שיעצור אותך.

רעיונות חדשניים: כפי שכבר הוזכר, יצירתיות וגיוון שמוסיפים עניין זה כיף לכל אחד. חשוב להשתדל לחתור להיות חדשני ויצירתי כדי לספק תוכניות אימון חדשות ומעניינות, בדקו אימון כושר בראש העין. היכולת לחדש ולשדרג את התוכניות והפעילויות שלך יכולה לעזור לך להתמודד עם אתגרים ולשמור על הלקוחות שלך מסוקרנים ומעוניינים להמשיך להתאמן.

בשורה התחתונה, מאמן כושר טוב הוא קודם כל איש מקצוע עם המון ניסיון, שיש לו רגישות ויצירתיות לצד נוקשות ויכולת להניע אנשים אל עבר המטרות שלהם 

אירועים בר ובת מצווה הריון ולידה טכנולוגיה כללי פנאי ונופש צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השכרת גנרטור – כיצד עושים את זה בצורה נכונה
אחד הפריטים החשובים ביותר בארגון אירוע, בין אם זה בשטח מקורה ובוודאי בשטח פתוח, הוא גנרטור. הרבה אנשים...
קרא עוד »
יול 27, 2020
כלי לבניית רשימת ציוד לגיוס
כל מי שעומד לפני הגיוס לצה"ל, חווה לא מעט תחושות מעורבות של התרגשות, פחד, חשש וכדומה. מדובר ללא ספק על...
קרא עוד »
ספט 08, 2020
מצלמות אבטחה לאירועים וכנסים – במה הן מסייעות
מצלמות אבטחה הפכו בשנים האחרונות ציוד חובה באירועים וכנסי כחלק ממערך הקמת תשתיות תקשורת הכרחיות, בהן...
קרא עוד »
יול 11, 2021